November 1998 Nancy Clark: Lekárstvo energií
pre 21. storočie  (1.časť)

Prednesené na 11. sympóziu alternatívnej medicíny (október 1998)

 

     Predstavte si niekoho, kto potrebuje výmenu bedrového kĺbu. Táto osoba ide do nemocnice a pripravia ju na operáciu. Následne sa nad pacienta nakloní robot, aplikuje endoprotézu, zatiaľ čo lekári stoja vedľa a pozorujú operáciu. Zneje vám toto ako vedecká fikcia? Nie, to sa už deje teraz. V Európe sú tri takéto roboty a čakacia doba na ne je asi rok.

     Teraz si predstavte ako vyzerá srdce po ťažkom infarkte. Časti z neho sú šedé a vyzerajú úplne odumreté. Niektoré artérie sú taktiež poškodené až za hranicu opravy. Lekár ponorí srdce do kúpeľa s liekom na báze adenozínu (zmes adenínu a ribózu) a šedé, mŕtve bunky srdca očervenejú. Tkanivo srdca dokonca začína flexibilne vytvárať nové cievy! Tento proces predchádza chirurgii srdca a by-pass-u. 

    Tieto technológie nie sú pre budúcnosť. Oni existujú už teraz. Ale stále sú umelé, nie prirodzené. Ešte stále sú invazívne. A stoja ešte príliš veľa peňazí. Nasledujúci krok v liečení srdca by mal byť v tom, že sa pacientovi podá prirodzený adenozín (aminokyselina), ktorá nebude stáť takmer nič - ale potom farmaceutické spoločnosti nebudú mať obrovské zisky. Alebo použijúc homeopatiu, vyrobí sa tinktúra, ktorá nahradí adenozínovú zmes. Konečným krokom by bolo získanie pacienta pre spoluprácu a elektromagneticky meniť vzorec energie v srdci na jeho regeneráciu.

     Dnes som tu, lebo sama praktizujem alternatívnu liečbu - alebo integrálnu medicínu, ako ju voláme u nás v USA. Zdá sa, že výraz "alternatívna medicína" ohrozuje doktorov. "Integrálna" alebo "zjednocujúca medicína" kombinuje tradičné lekárstvo s energetickým. Ja sama vyučujem po celom svete niekoľko liečiacich metód. Mnohí z tých, ktorých vyučujem sú vyštudovaní lekári, psychológovia a dokonca aj správcovia a riaditelia nemocníc. Mám školu Intuitívneho liečenia energiou v Rakúsku kde na stupni III a IV spoluvyučujem s lekármi. V januári 1991 som začala spontánne "vidieť" dovnútra ľudského tela. Vidím nielen ľudské orgány a žľazy ale aj energetické polia. To bolo pre mňa trochu šokujúce, lebo som dovtedy nikdy nepočula o niekom, kto by také niečo dokázal. Teraz, po siedmich rokoch, už existuje označenie pre ľudí ako som ja. Voláme ich "intuitívny liečitelia" (medical intuitives, pozn. prekladateľa). Toto je veľmi vzrušujúca doba, pretože v lekárskej teórii a praxi nastávajú veľké zmeny. Témou dňa v medicíne USA je lekárstvo typu myseľ/telo/duch.  Zisťuje sa, že tieto tri oblasti sa nedajú oddeliť, pretože človek je spojením týchto troch dohromady.

     Chcem aby ste si na chvíľu predstavili svoje telo. Najdokonalejšie bolo, po fyzickej stránke, keď ste boli dieťaťom.   Dôvod je ten, že toto telo bolo postavené na genetike vašich biologických rodičov. Vaše dospelé telo je budované z vašich myšlienok a emócií. Ani jedna bunka toho, kým ste boli pred 10 rokmi, nezostala dodnes. Lekárstvo budúcnosti si bude uvedomovať, že vaše telo si vytvárate z minúty na minútu. Výskum indikuje, že čím viac času strávite myslením na minulosť, tým rýchlejšie stárnete. Tieto a mnohé ďalšie koncepty menia spôsob nášho myslenia o spôsobe, akým sa telo lieči a o metódach potrebných pre 21. storočie.

     Ak si navrávate, že budete mať infarkt v 60-ke, pretože váš otec ho dostal - alebo zomriete na rakovinu v 55-tich, lebo vaša matka na ňu zomrela - nie je pravda - iba ak by ste tomu chceli uveriť. Prečo niektorí v rodine sú stále chorí, kým iní členovia rodiny sú stále zdraví? Ak v televízii oznámia, že nastalo chrípkové obdobie, viete už, že budete budete trpieť chrípkou?  Nachladíte sa tiež, ak ste v malej miestnosti s niekým, kto má strašnú nádchu? Takéto stotožňovanie sa s masami vás vystavuje riziku. Vaše zdravie súvisí s vašim systémom viery. (Hoci často toto hovorím ľuďom, mnohí z nich prídu ku mne a povedia, "Nemôžem ťa objať, lebo mám nádchu". Ja im pripomeniem, že ich nádchu asi nemôžem chytiť preto, lebo ju nechcem.)

     Pozrime sa na to, kto sme a čo je naším svetom. Takto môžeme porozumieť medicíne budúcnosti. Pred menej ako 100 rokmi vedci verili, že živé veci majú odlišnú životnú energiu od neživých vecí. Dnes vedci uznávajú 4 kategórie životnej energie. (Gravitácia, elektromagnetická, silná a slabá jadrová energia.) Teraz vieme, že všetko je energia, všetko neustále vibruje, hoci niektoré veci vibrujú pomalšie, kým iné veľmi rýchlo. Zem vibruje na frekvencií, merateľnej v Hertzoch a lekárstvo budúcnosti si uvedomí, že ľudia sa musia vyladiť na túto frekvenciu, aby boli zdraví. Preto ľudia spontánne označujú túto planétu ako svoju "matku Zem".

    My radi o sebe uvažujeme ako o jedincoch, ale my sme v skutočnosti spojení. Mám dvoch priateľov, ktorí riadia Oddelenie systémov ľudskej energie pre integratívnu medicínu. Ich výskum ukazuje, že keď vy a ja spolu hovoríme, elektromagnetické pole (ďalej EMF, pozn. prekladateľa) môjho srdca sa objaví vo vašom mozgu a naopak. My sme jedinou energiou.

     Táto energia je tiež informáciou. Energia si pamätá vzorce všetkého, od semiačok kvetov po ľudí. Každá myseľ alebo vedomie je informačnou energiou. (Srdce je primárne generátorom informácií o energii). Bunky vašeho tela sú zoskupené tak ako sú na základe bunkovej pamäte. Číňania hovorili o tejto životnej sile alebo "Či" vesmíru 7000 rokov predtým, ako sme si ju my uvedomili. Dnes jej začína západná medicína venovať pozornosť. (Vyše 300 odlišných slov pre energiu nájdeme v rôznych kultúrach po celom svete - od prany (India a Tibet) po baraku (súfisti) a manu (polynézania).) Kresťania ju označovali ako "Duch svätý".

 

     (pokračovanie nabudúce)

 

ezgi_bluesep.jpg (1844 bytes)   
      späť    Obsah Časopisu     Ezoterika - Homepage