Ezoterika apríl 2000   Numerologička Zlatica:
  Vplyv čísel dátumu narodenia na zdravie

 

Možno sa pýtate, ako môže dátum narodenia ovplyvniť vaše zdravie. Z hľadiska Numerologie čísla neobsahujú len kvantitu, ale ja kvalitu vo forme sily, teda vibrácie. Tú možno merať podobne ako neviditeľné jednotky elektrickej energie. Niektoré čísla vibrujú vo vyššej frekvencii ako iné. Pokiaľ sa určité čísla v dátume narodenia objavujú častejšie ako ostatné a vy nenájdete správny ventil ako ich energiu uvolniť, tak na vás pôsobia stresovo, dráždia nervový a imunitný systém a následne sa toto pôsobenie môže odraziť na zdravotnom stave človeka. Je preto dôležité, aby sme dispozície rozpoznali včas, tvorivo energiu využili a tým zabránili pôsobeniu nahromadenej energie na telo.

Lekársky výskumy v posledných rokoch odhalili, že veľa závažných chorôb postihuje najčastejšie ľudí s emocionálnymi zábranami, ktorí majú problém hovoriť o svojich skutočných pocitoch a potrebách. Emócie sú mocné energie a ich nesprávne usmernenie a blokovanie spôsobuje najrôznejšie zdravotné problémy a bolesti.

3 6 9
2 5 8
1 4 7

Základom Numerologie je numerologická mriežka. Vy si skúste napísať svoj dátum narodenia do danej mriežky a na základe toho zistíte ku ktorým ochoreniam máte sklon a ako im predchádzať. Ak ste sa napríklad narodili 11.11.1973, tak umiestnenie čísel v mriežke bude vyzerať nasledovne:

3   9
     
11111   7

Môže sa stať, že vpísaním číslic dátumu narodenia do numerologickej mriežky nebudete mať zvýšenú ani jednu hladinu čísla. V takom prípade vpíšte do Vašej mriežky aj súčet číslic v dátume narodenia.

Napr. : 11.11.1973 = 1+1+1+1+1+9+7+3 = 24 = 6  - Do mriežky vpíšete čísla 2, 4, 6.

3 6 9
2    
11111 4 7

1 – ak máte vo svojej mriežke len jednu jednotku, tak máte problém s vyjadrením svojich hlbších emócii a tiež ich rozpoznanie. Tieto stavy vedú k zablokovaniu energie a v najľahších prípadoch k bolestiam v hrdle /nazhromažďuje sa tam nevypovedané/. Vhodné je preto pestovať relaxačné alebo iné telesné cvičenia. Naučiť sa rozpoznávať svoje city a hovoriť o nich.

Naopak, ak máte v mriežke veľa 1, ako vidíte na príklade, tak ste po emocionálnej stránke veľmi citliví a zraniteľní. Často sa bránite agresívnym slovným útokom. Prenasledujú vás starosti s dýchacím ústrojenstvom, alebo alergie. Pomôžu vám prechádzky na čerstvom vzduchu.

2 – viaceré dvojky podnecujú zvýšenú intuitívnu vnímavosť a tá sa v negatívnom prípade prejavuje zažívacími, alebo nervovými problémami. Môže vám pomôcť tvorivá záľuba ako maľovanie, herectvo, tímové športové hry.

3 – viacpočetné trojky v mriežke prinášajú so sebou vysokú hladinu mentálnej energie, ktorá pri nesprávnom uvoľnení spôsobuje bolesti hlavy, zlé sny, nočné mory, poruchy vnímania. Vhodnými sú tvorivé aktivity v oblasti umenia /hudba/, alebo športová aktivita vyžadujúca koncentráciu /napr.  streľba, bojové techniky/.

4 – viaceré štvorky vytvárajú perfekcionistov, ktorí si nedoprajú oddych. Trpia pocitmi neúspechu, čo sa odráža na pohybových problémoch, poruchách metabolizmu, alebo vysokom krvnom tlaku. Dôležité je pre vás akákoľvek fyzická činnosť, tvorivá práca s hlinou, alebo loptové hry.

5 – viaceré päťky zvyšujú intenzitu  prežívania citov a dávajú sklon k náladovosti, migrénam, starostiam s krvným obehom, bolestiam v šiji a chrbtice. Za žiadnych okolností by ste nemali svoj temperament obracať do vnútra. Nevyhnutnosťou by pre vás mal byť pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu, beh, jazda na koni, plávanie, surfovanie.

6 – viac šestiek vyvoláva vo vás neistotu a nutnosť harmonických vzťahoch. Stresové situácie prehlbujú sklon k nachladnutie, chrípkam, angínam. Ak sa niekto dotkne vašich citov, tak trpíte vymyslenými príznakmi, ktoré pôsobia veľmi vierohodne. Vhodným usmernením energie 6 sú tvorivé aktivity kladúce dôraz na rovnováhu, gymnastika, plávanie, joga, golf.

7 – veľa 7 dodáva povahe melodramatický rys. Bolesti silne súvisia s duševným rozpoložením. Môžu to byť bolesti nôh, krížovej časti chrbtice, obličky a močový systém, môžete trpieť aj chronickou únavou... 7 má totiž tú schopnosť, že do seba nasaje všetky negatívne energie, s ktorými príde do styku. Výborným ventilom je dramatický kurz, hudba, tanec, alebo štúdium iných kultúr, či duchovný rozvoj.

8 – viaceré osmičky prinášajú vysokú hladinu mentálnej energie, ktorá uberá na schopnosti relaxácie. Bystrý um vyvoláva nespokojnosť so životom. Vhodné sú záľuby, kde sa vyžaduje zmysel pre detaily ako napríklad písanie, počítače, tvorba šperkov, kreslenie, lebo v opačnom prípade nevyužitá energia spôsobuje najčastejšie starosti s alergiami a pre svoju hyperaktivitu náchylní k drobným zraneniam.

9 – viaceré deviatky sú svojim pôsobením veľmi podobné ako osmičky. Deti narodené v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, u ktorých sa vyskytujú viaceré 9 najčastejšie, sa snažia všetko analyzovať a ich myseľ nepozná oddych, čo však vedie vyčerpaniu vnútorných zdrojov, nápor na centrálny nervový systém a nepokojnému spánku. Sú viac citlivé na potraviny /vhodné sú ľahko stráviteľné pokrmy/, lieky, kvalitu životného prostredia, v ktorom žijú. Vhodná je pre nich prírodná liečba /napr. homeopatikami/. Štúdium v škole by malo byť pre túto generáciu vedené formou hry a rozhodne by ich rodičia mali zapojiť do akéhokoľvek záujmového krúžku.

 

Numerologička Zlatica
Slovenská Numerologia
Internet www.numerologia.sk
email     zlatica@numerologia.sk

 

ezgi_bluesep.jpg (1844 bytes)   
      späť    Obsah Časopisu     Ezoterika - Homepage